Švenčionių rajone pasieniečiai sulaikė šio rajono gyventoją, dviračiu gabenusį 1,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

0
87

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai Švenčionių rajone prie Pavoverės kaimo sulaikė vyrą, dviračiu vežusį krovinį. Ši vieta yra apie 4 km nuo valstybės sienos su Baltarusija.

Tas krovinys pasieniečiams sukėlė įtarimų, todėl dviratininkas buvo sulaikytas, išsiaiškinta jo tapatybė ir gabenamų ryšulių turinys. Pasirodo, tai 30-ies Švenčionių rajono gyventojas, dviračiu gabenęs tris ryšulius su 1 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ bei „Minsk City“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Į pagalbą buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi. Tikrinant aplink esančią vietovę, maždaug už 1 km nuo valstybės sienos su Baltarusija, prie Juozapavo kaimo aptiktas dar vienas ryšulys, apvyniotas juodu polietilenu. Jame rasta 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Pasekusi nuo ryšulio vedančiais pėdsakais, belgų aviganė Aira kinologą atvedė prie sulaikyto vyro.

Sulaikytasis apklaustas, jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Švenčionių rajono gyventojui laukia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Dviratis ir cigaretės laikinai saugomi Pavoverės pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija