19-kai savivaldybių paskirstė po keliolika tūkst. Eur asbestinių atliekų utilizavimui. Vilniaus apskrityje lėšų gaus tik Švenčionių ir Vilniaus raj.

0
217

Aplinkos ministerija pagal pateiktas paraiškas skyrė dotacijas asbesto turinčioms gaminių atliekoms surinkti apvažiavimo būdu, transportuoti ir saugiai šalinti iš Atliekų tvarkymo programos lėšų.

Beveik 280 tūkst. Eur yra paskirstyta Birštono, Marijampolės, Alytaus miesto ir rajono, Jurbarko ir kitų rajonų – Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Lazdijų, Mažeikių, Pakruojo, Plungės, Panevėžio, Skuodo, Šakių, Švenčionių, Utenos, Varėnos ir Vilniaus – savivaldybėms. Už skirtas lėšas planuojama surinkti ir saugiai pašalinti apie 1945 tonas asbesto turinčių atliekų.

Aplinkos ministerija primena, kad šiam tikslui visoms savivaldybėms sudaryta galimybė gauti paramą iš Atliekų tvarkymo programos lėšų. Informacija apie kvietimus teikti paraiškas, įvykusių konkursų rezultatus ir įgyvendintus projektus skelbiama Aplinkos projektų valdymo agentūros interneto svetainėje.

Pagal 2017-2018 m. skelbtus kvietimus savivaldybėms jau skirta beveik 965 tūkst. Eur, už kuriuos tvarkoma daugiau kaip 6,5 tūkst. tonų asbesto atliekų.

 

Aplinkos ministerijos informacija