200 metų teisė mus, dabar mes teisiame juos…

0
316

Į Rytus nuo Lietuvos teisminis Sausio 13-osios procesas vertinamas nevienareikšmiškai – interneto komentaruose daugiausiai dėmesio skiriama buvusio sovietų ministro Dmitrijaus Jazovo ir KGB karininko Michailo Golovatovo nuosprendžiams.  Pirmasis, kuriam šiuo metu 94-eri metai, nuteistas 10-čiai metų nelaisvės, o kitas – 12-kai.

Akivaizdu, jog rusus ir baltarusius žavi galimybė nuvykti į Lietuvą apsipirkti, pailsėti… Tačiau pastarasis nuosprendis gali daryti įtaką kai kuriems jų įpročiams. Vis dėlto palaikančių lietuvišką teisingumą tarp kaimynų tikrai netrūksta. Tuo tarpu jų oponentai traukia keistas slaptas kortas ir teigia, jog visa tai dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos, kur darbo neteks lietuviai valytojai ir santechnikai; taip pat netrūksta ir tokių, kurie norėtų, pavyzdžiui, daugiau teismų dėl Jugoslavijos bombardavimo 1995 metais ir pan.

Ką apie bylą galvoja kaimynai

„Man patinka tokia Lietuvos principinga pozicija“;

„O tu važiuok į Londoną pas lietuvius, jie tau suras vietos po tiltu“;

„Kuo arčiau paramos iš Europos Sąjungos pabaiga, tuo daugiau keistenybių iš Pabaltijo valstybių Vyriausybių. Tai reiškia tik vieną – visiškai nesusigaudo kaip reikės gyventi be čiulptuko“;

„Senio niekas, žinoma, neišduos, bet man patinka Lietuvos pozicija“;

„Aš jį atsimenu iš tarnybos laikų Vokietijos demokratinėje respublikoje ir Urale. Visada pasiteiraudavo – kaip tarnyba, kaip su pragyvenimu? Supratingas žmogus. Tokių šalyje – vienetai“;

„30 metų praėjo, o jie vis kovoja su praeitimi“;

„Jazovas šešiolikos metų išėjo į frontą ir kariavo per visą karą. Kovojo už Leningradą, ne kartą sužeistas“;

„Visi rusų teroristai atsakys už savo nusikaltimus – ir už Vilnių, ir už Afganistaną, ir už Ukrainą.

Tai tik keli iš daugybės komentarų, tačiau nuomonę susidaryti galima…

Sausio įvykių aukos 

Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus.