2700 pakelių kontrabandinių cigarečių baltarusis gabeno automobilio „Fiat Multipla“ dujų įrangoje

0
321

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai Varėnos rajono Paąžuolės kaime, kelyje Dubičiai – Rakai, sustabdė automobilį „Fiat Multipla“ baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 32-ejų Baltarusijos pilietis, turėjo tvarkingus asmens ir mašinos dokumentus. Lietuvoje jis buvo teisėtai ir iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vyras nieko draudžiamo negabena.

Vis dėlto Varėnos pasieniečiams dėl to kilo įtarimų, todėl „Fiat Multipla“ buvo nukreiptas į netoliese įsikūrusią Aleksandro Barausko užkardą. Čia yra sąlygos detaliai patikrai.

 

 

 

 

Jos metu paaiškėjo, kad keturiuose „Fiat Multipla“ dujų balionuose (tokia yra gamyklinė šio modelio įranga) yra 2732 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Mašina važiavo varoma benzinu.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui Varėnos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Ją nagrinės Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai. Užsieniečiui gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų bei 2000 m. laidos automobilio konfiskavimas.

Po apklausos įteikę šaukimą atvykti į teismą pasieniečiai baltarusį paleido. „Fiat Multipla“ ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinėje.