4-tojo PK pareigūnai praneša, jog Naujojoje Vilnioje suaktyvėjo ilgapirščiai

0
230

„Įspėjame, kad pastaruoju metu mūsų teritorijoje sodų bendrijose padaugėjo vagysčių iš namelių ir gyvenamųjų namų. Vagiami įvairūs daiktai. Įžūlūs vagys įlenda į namus net dienos metu.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad jau pasisvečiavo piktadariai (atviros durys, išdaužtas langas, išmėtyti daiktai ir pan.), neikite į vidų: nusikaltėliai gal dar neišėjo. Nelieskite jokių daiktų. Skambinkite telefonu 112 arba užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją“, – rašoma pranešime.

 

Bendrieji saugos patarimai esant namuose

  1. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą.
  2. Prieš eidami miegoti visada patikrinkite užraktus.
  3. Sutemus būtinai uždenkite langus užuolaidomis, kad įtartini žmonės nestebėtų ką veikiate namuose.
  4. Prieš atidarydami duris, atidžiai apžiūrėkite lankytoją. Jeigu kilo įtarimų dėl „draudimo agentų“, įvairių „specialistų“ pareikalaukite, kad jie jums parodytų tarnybinį pažymėjimą. 5.Nedelsdami kreipkitės į policiją, jeigu jus apgavo ar apvogė. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtartinus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmonės.
  5. Nepasirašykite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje.

Atminkite, kad net patys geriausi užraktai geri tik tada, kai jais tinkamai naudojamasi: užrakinkite duris visais užraktais, netgi kai keletai minučių išeinate į parduotuvę.

Stenkite, kad santykiai su kaimynais būtų šilti ir draugiški. Kaimynai nebus abejingi, jei pamatys įtartinus asmenis prie jūsų durų. Susitarkite su kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų namą (butą). Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namą (ar butą), kai jie bus išvykę.

Sugrįžę į namus visada užrakinkite duris!