Perėmė meteorologinį balioną, iš Baltarusijos atskraidinusį kontrabandą

0
36

Naktį Tribonių užkardos pasieniečių sargyba, žvalgiusi savo kontroliuojamą pasienio ruožą ties Milvydų kaimu (Šalčininkų r.), prie pat valstybės sienos, aptiko meteorologinį balioną su stačiakampio formos ryšuliu. Jame buvo 600 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais ir GPS įrenginys „TK STAR“ su SIM kortele.

Cigaretės ir kiti su jomis susiję radiniai laikinai saugomi Tribonių pasienio užkardoje.

Mėginimai gabenti kontrabandą meteorologiniais balionais kol kas nėra populiarūs. Nors šio būdo privalumas – begarsis skrydis, tačiau jį įvaldyti reikia labai specifinių žinių, įgūdžių ir palankių oro sąlygų. Dėl to balionai neprilygsta bepiločiams orlaiviams.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistų teigimu, tokie pasieniečių perimti objektai primena jų naudojamus meteorologinius balionus. Iš Kauno meteorologijos stoties kasdien leidžiami tokie balionai su radiozondu, matuojančiu oro temperatūrą, slėgį, vėją, renkantį kitus duomenis.

Meteorologinis balionas būna pripildytas helio arba vandenilio dujų. Kuo jis didesnis ir daugiau pripildytas dujų, tuo didesnė jo keliamoji galia. Įprastas Lietuvos meteorologų radiozondas sveria kaip išmanusis telefonas ir todėl pakyla net iki 25–30 km aukščio. Tokiose aukštybėse balionai sprogsta, tuomet krenta žemyn.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija