98 tūkst. vilniečių šiemet jau kreipėsi dėl vaiko pinigų

0
202

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia to nepadariusių suskubti, nes įstatymas numato išmokos grąžinimą už paskutinius 12 mėnesių. Akivaizdu, kad kai kurie gyventojai rizikuoja prarasti dalį visų metų vaiko pinigų. Jau pateikusiems prašymą dėl vaiko pinigų anksčiau nieko daryti nereikia.

Universali vaiko išmoka skiriama asmenims, kurie gyvena Lietuvoje ir yra deklaravę savo gyvenamąją vietą sostinėje bei augina vaikus iki 18 metų. Išmoka vaikui mokama kiekvieną mėnesį už praėjusį mėnesį ir gali būti grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi dėl išmokos 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta už visą laikotarpį nuo 2018 m. sausio 1 d.

Nepasiturinčioms ir daugiavaikėms šeimoms su 3 ir daugiau vaikų prie universalios vaiko išmokos papildomai skiriama 15,2 eurų už vaiką nuo 2 iki 18 metų ir vyresnį, jei jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bei 28,5 eurai – už vaiką iki 2 metų. Ši išmoka skiriama ir vyresniems nei 18 metų vaikams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius), bet ne ilgiau iki jiems sukaks 21 metai.

Dėl periodinės išmokos gyventojui, auginančiam vaiką iki 18 metų, užtenka kreiptis tik vieną kartą. Tai galima padaryti elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt, siųsti registruotu laišku dokumentų kopijas, arba tiesiog atvykti į Vilniaus miesto socialinės paramos centrą (Kauno g. 3) ir prašymą pateikti raštu.

Statistikos departamento duomenimis, Vilniuje iš viso registruota apie 110 tūkstančių turinčių teisę gauti vaiko pinigus.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija