Ministras A. Anušauskas išvyko oficialaus vizito į JAV

0
49

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kovo  3–6  d. su oficialiu vizitu lankysis Vašingtone, kur susitiks su JAV gynybos sekretoriumi  Lloydu Austinu. 

Planuojama,  jog A. Anušauskas ir L. Austinas aptars dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje:  JAV karių buvimą Lietuvoje, ginkluotės įsigijimus iš JAV. Taip pat kalbės apie paramą Ukrainai, aptars NATO darbotvarkę, vasarą Vašingtone vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

JAV – viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių, o taip pat ir viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje. Pastaraisiais metais su amerikiečiais sudaryti susitarimai dėl HIMARS artilerijos sistemų ir AMRAAM raketų įsigijimo, anksčiau yra pasirašytos sutartys dėl 500 šarvuotųjų visureigių JLTV,  sraigtasparnių „Black Hawk“, dronų „Switchblade“ įsigijimo. Be to, Lietuva jau daugelį metų iš JAV perka prieštankines raketų sistemas „Javelin“, įvairią ryšių įrangą.

Nuo 2019 m. Lietuvoje nepertraukiamai tarnauja rotuojami JAV kariuomenės batalionai. Šiuo metu Pabradėje yra disluokuoti dviejų JAV sausumos pajėgų batalionų kariai.

KAM informacija