A. Lukašenka nesiruošia į Lietuvą tam, kad pasikalbėtų su išrinktąja Prezidente Svetlana Tichanovskaja

0
241

Baltarusijai tebevadovaujantis paskutinysis Europos diktatorius, duodamas interviu prokremliškai žiniasklaidai, pažymėjo, kad su tais, kurie bando jį nuversti ir sugriauti šalį, nesirengia šnekėtis ar derėtis, net jei liks visiškai vienas.
Aleksandras Lukašenka savo įžvalgomis dalinosi su „Rusijos valstybiniu radiju ir televizija“, „Pirmuoju kanalu“, „Chabar“ iš Kazkstano ir kt.
Žurnalistai pasiteiravo šalies vadovo, ar yra kokios nors sąlygos, dėl kurių jis leistųsi į derybas su opozicija ir S. Tichanovskaja.
„Klausykite, apie ką aš galiu kalėtis su žmogumi, kuris įkalbinėjo, prašė manęs: padėkite man išvažiuoti iš Baltarusijos, mano vaikai ten. Ji iš anksto į Lietuvą išsiuntė vaikus. Išvažiavo ten ir kenkia kaip tik gali Baltarusijai. Apie ką man su ja kalbėtis? Man ką, pas ją į Lietuvą važiuoti?“, – sakė Aleksandras Lukašenka. – „O su išdavikais ir teroristais koks dialogas įmanomas? Patikėkite tai ne apie tai, kad aš nenuolaidžiaujantis ar kraujo trokštantis, ar dar koks nors. Aš žmogus, kuriam to iš viso nereikia: nei žmonių mirčių, nei teroristinių aktų geležinkelyje, nei elektros perdavimo linijose, nei sprogimų, nei „Molotovo“ kokteilių. Man to nereikia. Bet su išdavikais ir teroristais apie ką šnekėtis? Ir kas jie tokie, kad aš su jais kalbėčiausi. Jie juk nė vieno pozityvaus žingsnio į Baltarusijos pusę nepadarė. Jūs žinote jų paskutinius reikalavimus? Atjungti Baltarusiją nuo SWIFT bankinės sistemos. Man ką, su jais kalbėtis apie tai, kaip atjungti, apleisti ir sugriauti šalį?“.
A. Lukašenka teigė, jog yra įsitikinęs, kad opozicionieriams, kurie siekia jo atsistatydinimo, nereikalingas joks dialogas. Diktatorius žurnalistams iš Rytų pažadėjo, jog viską Baltarusijos tauta pergyvens: kam reikia nuims kaukes ir parodys, kas yra kas.