Ukrainos vėliavos spalvomis nušvito net 100 kilometrų kelio: iškelta ir viena didžiausių kariaujančios šalies vėliavų

0
30

Pagrindinėje Lietuvos magistralėje, tarp Vilniaus ir Kauno, įjungti elektroniniai kintamos informacijos kelio ženklai su ukrainiečių ir lietuvių simbolika. Ant Elektrėnų viaduko  iškeltos vienos iš didžiausių – trispalvė ir dvispalvė.

Akcija prasidėjo nuo pat ryto, kuomet vėliavą, kurios ilgis 20 m., aukštis 1 m., ant tilto iš abiejų pusių iškėlė „Kelių priežiūros“ darbuotojai. Taip pat visame kelyje nuo Vilniaus iki Kauno maždaug kas 5 km buvo įžiebtos elektroninės abiejų šalių vėliavos.

Skaičiuojama, kad automagistrale A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda per parą pravažiuoja virš 22 tūkst. automobilių, o kai kuriose jos vietose vidutiniškai pravažiuoja net iki 65 tūkst. automobilių per parą.

Akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ organizatoriai kviečia Lietuvos gyventojus ir įmones liepos 7 d. ant savo namų, biurų, balkonų, langų ar automobilių iškelti Ukrainos vėliavas ir taip išreikšti pritarimą šalies narystei NATO. Vėliavą prašoma laikyti iki pat NATO viršūnių suvažiavimo pabaigos liepos 13 d.

Tokiu būdu siekiama viso pasaulio lyderių ir žiniasklaidos dėmesio parodant Lietuvos palaikymą nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Dalis delegacijų, kaip ir buvo skelbta iki šiol, atskris į Kauno oro uostą, o tai reiškia, kad delegacijos bus lydimos ir pagrindinėje šalies magistralėje.

Organizatorių duomenimis, NATO viršūnių susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Tai bus didžiausias tarptautinis politinis renginys Lietuvos istorijoje, kuriame tikimasi 40–50 užsienio valstybių delegacijų (iki 3 000 svečių) bei maždaug 2 000 nevyriausybinių organizacijų ir tarptautinės žiniasklaidos atstovų.