Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dėl prekybos poveikiu nuteisto vilniečio advokato skundą

0
16

Teisininkas Gintaras Ruseckas prašė panaikinti apkaltinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir jį išteisinti. Teismas pripažino šį advokatą kaltu dėl prekybos poveikiu ir paliko ankstesniu teismo nuosprendžiu jam skirtą 40 000 eurų baudą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, o jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Ši byla buvo atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos.

Bylos duomenimis, 2018-ųjų pavasarį priimtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu keturi asmenys buvo nuteisti už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir turto iššvaistymą. Jiems buvo skirtos baudos arba lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Teismas iš vieno nuteistųjų taip pat konfiskavo beveik pusės milijono eurų vertės turto.

Tyrimo duomenimis, šiuos nuteistuosius atstovavęs G. Ruseckas tikėjosi, kad jo ginamųjų apeliacinius skundus nagrinėjęs teisėjas už neteisėtą atlygį sutiks panaikinti pirmos instancijos teismo nuosprendį ir išteisins jo atstovaujamus asmenis. Tuo tikslu jis kreipėsi į advokatą D. Z. ir susitarė su juo, kad už 22 tūkst. eurų dydžio kyšį pastarasis paveiks nurodytą Lietuvos apeliaciniame teismo teisėją.

Advokatas buvo kaltintas dėl dviejų prekyba poveikiu epizodų, dėl vieno jis pripažintas kaltu, dėl kito – išteisintas.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis yra įsiteisėjęs. Sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Prokuratūros informacija