AKM židinyje Molėtų rajone baigti kiaulių gaišinimo darbai: sunaikinta per 8,5 tūkst. skeltanagių

0
218

Čiulėnų seniūnijos kiaulių ūkyje patvirtinto afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai vykdė ir savaitgalį. Iš viso nuo balandžio 16 d. UAB „Takažolė” priklausančioje kiaulių fermoje (Toliejų kaimas, Molėtų r.) nugaišintos 8 555 kiaulės.

Gyvūnų gaišinimo procesai kontroliuojami valstybinių veterinarijos gydytojų. Didžioji dalis gaišenų jau išvežtos į utilizavimo įmonę saugiam sunaikinimui.

Artimiausiomis dienomis ūkio teritorijoje bus vykdomi ūkio ir transporto priemonių dezinfekavimo darbai. Dezinfekuojamos visos transporto priemonės, kurios buvo naudojamos židinio likvidavimo darbams. Po dezinfekcijos visos jos bus papildomai plaunamos, valomos ir dezinfekuojamos ir tik po to galės palikti ūkio teritoriją. Taip pat rengiamasi atlikti pašarų, vaistų ir kitų pavojingų atliekų, darbui naudotų antbačių, kombinezonų, pirštinių ir kt. naikinimą.

„Šiais metais pirmojo mūsų šalyje AKM židinio kiaulių ūkyje likvidavimui skiriame visas pajėgas. Sudarytos specialistų grupės yra maksimaliai aprūpintos būtinomis apsaugos dėl COVID-19 priemonėmis ir dirba neskaičiuodamos jėgų ir darbo valandų. Siekiame, kad ligos židinys būtų kaip įmanoma greičiau likviduotas ir pašalinta grėsmė virusui išplisti. Epizootinį tyrimą vykdantys ekspertai taip pat analizuoja atrinktų mėginių duomenis ir siekia nustatyti AKM viruso patekimo į ūkį laiką, priežastis ir kelius. Pirminiais duomenimis, ūkyje liga nustatyta ankstyvojoje stadijoje“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

 

VMVT informacija