Šalčininkų rajono gyventojų noras vairuoti girtiems nė kiek nemažėja. Į pagalbą skuba taip pat neišsiblaivę

0
32

Vakar 7 valandą 19 minučių buvo gautas pranešimas, kad Akmenynės seniūnijoje, prie Duksių kaimo, apsivertė automobilis „Škoda“, kurio vairuotojas galimai neblaivus.

Policijos pareigūnams vykstant į įvykio vietą, kelio Akmenynė-Duksiai 2 km, buvo pastebėtas traktorius MTZ 82, kurio vairuotojas lanksčia vilktimi tempė automobilį „Škoda Octavia“. Abi transporto priemonės buvo sustabdytos patikrinimui. Paaiškėjo, kad MTZ traktoriaus vairuotojas tempė būtent tą patį „Škoda“ automobilį, kuris prieš tai buvo pastebėtas apvirtęs griovyje.

Prie „Škoda“ vairo sėdėjo 29-erių metų amžiaus vyras, Vilniaus miesto gyventojas, neturintis teisės vairuoti transporto priemones. Patikrinus alkoholio matuokliu, vairuotojui nustatyta 2,14 prom. Kartu su vyru važiavo jo mergina, vietos gyventoja. Laimei, nei vairuotojas, nei keleivė eismo įvykio metu nenukentėjo.

Vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281¹ str. 1 d. Įtariamajam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Automobilis uždarytas į saugojimo aikštelę ir, tikėtina, bus konfiskuotas.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad traktorių MTZ vairavo 65-erių metų amžiaus vyras, Akmenynės sen., Kurmelionių k., gyventojas. Būtent jo elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų dėl jo sugebėjimų toliau vairuoti sunkiasvorę žemės ūkio techniką, kadangi kalbėjo buvo nerišliai, o iš burnos sklido alkoholio kvapas. Pareigūnų nuojauta neapgavo – alkoholio matuoklis parodė 1,24 prom. Traktorininko atžvilgiu pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena, jam gresia bauda iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų ir traktorininko pažymėjimo atėmimas iki vienerių metų šešių mėnesių.

Vilniaus apskr. VPK informacija