Teismo nuosprendžiu moteriai už neteisėtą prekybą naminuke paskirta reali laisvės atėmimo bausmė: už grotų teks praleisti kiek daugiau nei pusantrų metų

0
117

Šių metų rugsėjo 14 d. įsiteisėjo Vilniaus regiono apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo Šalčininkų rajono, Turgelių mstl. gyventojai (gimusiai 1967 m.) paskirta reali 1,6 metų laisvės atėmimo bausmė.

Ši moteris vietiniams Turgelių mstl. gyventojams yra žinoma kaip nuolatinė nelegalaus alkoholio prekybos „taško“ savininkė pravarde „Liuska“, pas kurią visą parą buvo galima įsigyti naminukės.

Dėl šio nelegalaus taško Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai yra gavę vietinių gyventojų pranešimų apie nelegalią prekybą. Policijos pareigūnai dėjo daug pastangų – kelerius metus nuolatos vykdė policines priemones ir nuolat taikė poveikio priemones šios „prekybininkės“ atžvilgiu, bet pastaroji tik sumokėdavo baudas ir toliau tęsdavo savo nelegalų „verslą“. Taško savininkės veiklos nesustabdė ir pareigūnų pradėti ikiteisminiai tyrimai bei keli teismo nuosprendžiai, kuriais ji buvo pripažinta recidyviste.

Kartu su šia „taško“ savininke, rugsėjo 14 d. buvo nuteistas ir Vilniaus r., Pagirių sen., Mikašiūnų kaimo gyventojas (gimęs 1972 m.), aprūpindavęs namine degtine šį Turgelių mstl. „tašką“.

Teismas, skyręs Turgelių mstl. gyventojai terminuotą laisvės atėmimo bausmę, nuosprendyje pažymėjo, kad kaltinamoji, nežiūrint į jau turimus du teistumus, toliau tęsė savo neteisėtą veiklą prekiaudama namų gamybos degtine. Ji buvo baudžiama ir administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą ir platinimą, kaltinamoji jokių išvadų nepadarė. Iš jos veikų pobūdžio ir jų sistemingumo matyti, kad neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir kontrabandinių cigarečių laikymą ir pardavinėjimą ji pavertė savo pajamų šaltiniu. Teismo vertinimu, bausmės tikslai nebus pasiekti be realaus bausmės atlikimo. Be to, ji privalės apmokėti suteiktos jai valstybės garantuotos teisinės pagalbos išlaidas proceso metu.

Namine degtine Turgelių mstl. „tašką“ aprūpindavęs Vilniaus r. gyventojui teismas skyrė 9 000 Eur baudą ir poveikio priemonę – išieškoti konfiskuotino automobilio „Nissan Terrano“ vertę su PVM, kuriuo jis gabendavo naminę degtinę ir kurį jis spėjo iki nuosprendžio priėmimo realizuoti, valstybės naudai.

Vilniaus m. savivaldybės informacija