Anksčiau transporto priemonėmis užkimšta Vingrių gatvelė šiandien atverta kaip viena originaliausių Vilniaus viešųjų erdvių

0
255

Automobilių šioje zonoje beveik neliks, o skveras tarnaus ne tik kaip jungtis keliaujantiems per miestą pėsčiomis, bet ir kaip laisvalaikio erdvė.

Iš Vingrių šaltinių nuo viduramžių iki pat XX a. pradžios buvo tiekiamas vanduo į miestiečių namus. Skvere ir šiandien čiurlenantis vanduo primena, kad čia buvo svarbiausia Vilniaus vandenvietė, aprūpindavusi geriamuoju vandeniu daugybę vilniečių. Istorinė vandenvietė vėl pažymėta – šaltinio vanduo išvestas į paviršių ir teka specialiai pro atvirą kanalą, kuris baigiasi spirale susisukusiame baseinėlyje.

Skveras suprojektuotas taip, kad jame norėtųsi pabūti ilgiau, prisėsti ant suoliukų, pasigrožėti meno kūriniais ir pačiu Vilniumi. Pagal UAB „Vilniaus planas“ projektą Vingrių skvere sutvarkyti pasivaikščiojimo takai, šalia esantys šlaitai išnaudoti įrengiant terasas su sėdimomis vietomis.

Išraiškingame reljefe, laiptų, vedančių nuo Mindaugo iki Vingrių gatvės, apačioje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria Senamiesčio vaizdas.

Viešosios erdvės įrengimo laukė ir greta įsikūrę verslai, kurie žada teikti paslaugas, paskatinsiančias šioje vietoje praleisti ilgiau laiko.

Skveras išliks žalias – išsaugoti kaštonai ir kiti brandūs medžiai. Taip pat pasodinta naujų želdynų – krūmų, pavasarį skvere sužydės daugiametės gėlės.

Skvero pradžioje, ties Pylimo gatve, kitais metais bus įrengtas naujas originalaus dizaino transporto laukimo paviljonas, pratęsiantis skvero projektą ir leisiantis keleiviams patogiai laukti viešojo transporto gėrintis skvero vaizdu.

Vingrių skveras įrengtas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES struktūrinių fondų lėšomis. Projekto įgyvendintojas  – UAB „Vilniaus vystymo kompanija“, rangovas  – UAB „Conresta“. Projekto vertė 1,4 mln. Eur.

Vilniaus m. savivaldybės informacija