Ankstina prioritetinius ginkluotės ir karinės įrangos įsigijimus

0
300

Vakar Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė priėmė sprendimus dėl itin svarbių Lietuvos kariuomenės modernizacijos projektų įgyvendinimo ankstinimo. Projektai apima prioritetinius ginkluotės ir karinės įrangos įsigijimus, įgalinančius naikinti aukštos vertės taikinius, vykdyti stebėjimą ir žvalgybą, užtikrinti transportavimą.

„Priimti sprendimai yra būtini ir priimami laiku, siekiant tinkamai reaguoti į geopolitinę saugumo situaciją regione. Identifikavome grupę svarbiausių projektų, kurių greitesnis įgyvendinimas jau artimiausiu metu leis reikšmingai sustiprinti kariuomenės kovinę galią, taip pat, pagal galimybes, galėtų skatinti ir nacionalinę gynybos pramonę“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Bus spartinami ir įsigijimai, stiprinantys netiesioginės ugnies paramą bei efektyvinantys artimos kovos taikinių naikinimą koviniais dronais, taip pat – būtinos amunicijos įsigijimas.

Išaugęs krašto apsaugos sistemos finansavimas pastaruoju metu padėjo pasiekti proveržį modernizacijos srityje, tačiau kariuomenės aprūpinimo modernia ginkluote, technika, karine įranga bei atsargomis poreikiai išlieka dideli, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir padidėjusią kariuomenės struktūrą.

KAM informacija