Aplink Vilnių vieni kalnus supilinėja, kiti juos nukasa

0
356

Tiesa, tiek tų, tiek kitų – kiek skirtingi interesai. Vieni negali gyventi be žiemos pramogų, kitiems tai pragyvenimo šaltinis, nes jie – nekilnojamojo turto vystytojai ir stato gyvenamųjų namų kvartalus.  Šiuo metu – mažiausiai net du tokie dirbtiniai kalnai ir vienas nukastas sostinės pietiniuose priemiestiniuose rajonuose. Apie du vilniečiai žino gal kiek daugiau – tai Liepkalnio rajone veikiantis pramogų centras ir kiek toliau, link Šalčininkų, esantis dar „neįveiklintas” didžiulis kalnas. Abu jie supilti iš statybinių atliekų…

Tuo tarpu visai priešingą vaizdą galima pamatyti tarp Skaidiškių ir Šumsko plento esančiame Didžiasalio kaime. Čia jau nuo vasaros pradžios kelių hektarų ploto sklype dirba sunkioji technika ir ligina kalvotą reljefą. Akivaizdu, jog ruošiamas dar vienas individualių namų kvartalas. Pastarieji į Minsko pusę paskutiniu metu dygsta kaip grybai po lietaus.

 

„Vilnijos naujienos“ neseniai rašė apie netoliese esančiame Paliepiukų kaime atliekamus miško kirtimo darbus, kur keliasdešimties hektarų plote, vietos gyventojų teigimu, taip pat suplanuotas individualių namų kvartalas.

„Vilnijos naujienos“ 2018 spalio 8 d.: Netoli Vilniaus bus suformuota dar daugybė namų valdos sklypų

Prieš atliekant kirtimą, čia augo brandūs medžiai. Dabar naujai supiltu žvyrkeliu kaimą vis dažniau lanko brangiais automobiliais važinėjantys asmenys.

„Tai čia vadovas, kuris organizavo kirtimą, tiesiai šviesiai ir pasakė, jog bus namų valdos sklypai. Kiek jų čia bus nežinau, bet čia daug, gal kokių dvidešimt, hektarų. Na, pagerino kelią. Tai gerai, o kaip čia bus vėliau, pamatysime“, – kalbėjo vietinis gyventojas.

Nuo vietovės, kurioje iškirsti medžiai, iki Vilniaus centro – apie 14 km. Automobiliu važiuojama apie 15 min., o susisiekimas per Pavilnį arba Minsko plentu.