Aplinkosaugininkai dažniausiai vyko tirti atliekų deginimo ir žvejybos pažeidimų: didžioji dalis pranešimų – Vilniaus regione

0
250

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai 2019 metais vyko tirti beveik 7 tūkstančių (6856) įvairaus pobūdžio pranešimų dėl aplinkosaugos pažeidimų. Dažniausiai gyventojai pranešė apie deginamas atliekas (1 280 pranešimų) bei žvejybos taisyklių pažeidimus (1 202 pranešimai).

Ne darbo metu praėjusiais metais budintys aplinkosaugos pareigūnai taip pat dažniausiai buvo siųsti ištirti pranešimų dėl brakonieriavimo žvejybos srityje (474 atvejai), tai sudarė 39 proc. visų ne darbo metu gautų pranešimų. Statistika rodo, kad maždaug 60 proc. ne darbo metu gautų pranešimų pasitvirtino. Be žvejybos taisyklių pažeidimų, išvykimų metu nustatyti tokie aplinkosaugos reikalavimų nesilaikymo atvejai kaip aplinkos teršimas atliekomis, atliekų deginimas, netinkamas nuotekų, srutų tvarkymas ir kt.

„Iš viso 2019 metais gavome 17 856 pranešimus. Lyginant su 2018 metais, šis skaičius yra šiek tiek mažesnis, tačiau išlieka panašus. Didžiąją dalį gautų pranešimų – beveik 10 tūkstančių – kaip ir kasmet, sudarė pranešimai apie įvykius dėl laukinių gyvūnų, susidūrusių su transporto priemone, esančių jiems nebūdingoje aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves ir keliančių pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui. Tokius pranešimus nagrinėja Pranešimų priėmimo skyriaus specialistai, perduodantys informaciją atsakingoms tarnybos“, – sako AAD Pranešimų priėmimo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas.

Apie aplinkosaugos pažeidimus pernai gausiausiai pranešė Vilniaus regiono gyventojai, kurie kreipėsi 4 706 kartus, taip pat aktyviai apie pažeidimus pranešė Kauno (3 007) ir Klaipėdos (2 472) regionų gyventojai.

 

AM informacija