Aptiko dar vieną taršos atvejį

0
165

Šiandien taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje Vilniuje, šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Paneriuose.

Daroma prielaida, kad įmonė (ar įmonės) taip gali atsikratyti atliekų, po to, kai aplinkosaugininkai viešai paskelbė apie jų patikrinimus. Taip pat tikėtina, kad plastiko atliekomis atsikratoma Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis.

Po to, kai pirmadienį „Vilniaus vandenys“ nustatė pirmąjį taršos šaltinį ir antradienį sustabdė taršos plitimą iš jo, bendrovė bando rasti optimalų ir greitą sprendimą, dirbant 24 valandas per parą, kad iš nuotekų tinklo bei Vilniaus valymo įrenginių būtų pašalintos smulkinto plastiko atliekos.

Kad smulkinto plastiko dalelės nepatektų į aplinką, buvo pakeistas technologinis procesas – jis sulėtintas ir didžioji dalis plastiko dalelių nugriebiama kartu su riebalais. Likusioms smulkinto plastiko atliekoms gaudyti kartu su rangovais buvo pagaminti itin smulkūs (2 mm ir 1 mm) apsauginiai filtrai, kurie vis dar išbandomi ir tvirtinami prie išleidimo kanalų. Nuotekų valymas nestabdomas, įrenginiai veikia be sutrikimų.