Aptiko duryse slėptas kontrabandines cigaretes

0
233

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes Benz Sprinter“, pažymėtą Jungtinės Karalystės registracijos numeriais.

Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad juo gali būti gabenamas nelegalus krovinys. Automobilį vairavo 39-erių metų Kelmės rajono gyventojas, kuris pastaruoju metu gyveno Jungtinėje Karalystėje.

VSAT pareigūnai atidžiai apžiūrėjo gabenamą krovinį. Paaiškėjo, kad dvylikos gabentų durų viduje buvo paslėpta 14 tūkst. 950 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

„Mercedes Benz Sprinter“ vairuotojui teko naktį praleisti areštinėje. Vėliau jis po apklausos buvo paleistas. Jam skirtos kardomosios priemonės dokumentų poėmis ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Kelmės rajono gyventojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Automobilis ir cigaretės laikinai saugomi Pagėgių pasienio rinktinės Uosto pasienio užkardoje.

 

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija