Aptiko plienines kilpas žvėrims gaudyti, sulaikytas ir jas statęs brakonierius

0
70

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai šeštadienį vykdė tarnybą prie Ignalinos rajono Pakalniškių kaimo. Sniege prie netoliese esančio miškelio pasieniečiai pastebėjo šviežiai įspaustas pėdas. Ši vieta yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija. Į vieną pusę vedantys pėdsakai VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, todėl buvo nuspręsta jais pasekti.

Įėjęs į miškelį maždaug už 100 metrų vienas pasieniečių pastebėjo prie medžio pririštą plieninio troso kilpą. Toliau sekdamas pėdsakais netoliese aptiko dar vieną tokią pat. Netrukus ten pat buvo sulaikytas ir vyras, kurio pėdsakai išdavė esant brakonierių.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo aplinkosaugininkams gerai žinomas 51-erių Ignalinos rajono gyventojas, „etatinis“ brakonierius. Sulaikymo metu VSAT pareigūnams jis nesipriešino ir neneigė, kad statė plienines kilpas.

Ignalinos rajono gyventoją Tverečiaus pasieniečiai perdavė į įvykio vietą iškviestiems Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Pastarieji vėliau pasieniečiams patvirtino, jog dėl šio atvejo inspekcijoje pradėta administracinė teisena.

Šviežienos tokiu žiauriu būdu prasimanyti užsimaniusiam vyrui dėl medžiojimo draudžiamais įrankiais ir draudžiamais medžioklės būdais gresia bauda nuo 600 iki 1 700 eurų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija