Ar nepaprastosios padėties teritorijoje galioja draudimas?

0
289

Jau daugiau nei savaitę prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija galioja nepaprastoji padėtis. Pirmą kartą per Lietuvos atkurtos Nepriklausomybės istoriją įvesta nepaprastoji padėtis yra neeilinė, todėl natūralu, kad gyventojams kyla klausimų dėl draudimo apsaugos galiojimo. Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group” gyventojams visas draudimo sąlygas toliau taiko pagal nustatytas draudimo taisykles.

„Situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra neeilinė, suprantame jos rimtumą ir gyventojams kylančius klausimus. Norime nuraminti ir patikinti, kad vykdysime įsipareigojimus gyventojams – apsauga toliau galioja visa apimtimi tiek mūsų nekilnojamojo turto draudimui, tiek draudimui nuo nelaimingų atsitikimų, tiek privalomajam vairuotojų civilinės atsakomybės ar „Kasko” draudimui”, – sako Linas Laugalis, „Compensa Vienna Insurance Group” Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas.

Pasak L. Laugalio, draudimo taisyklėse numatytos tokios sąvokos kaip „masiniai neramumai”, „karinė padėtis”, „maištai”, kuomet įvykiai gali būti pripažinti nedraudžiamaisiais. „Nepaprastosios padėties” sąvoka šiuo metu taisyklėse nėra apibrėžta, todėl užtikriname, jog draudimo apsauga gyventojams galios visa apimtimi.

Nepaprastoji padėtis įsigaliojo lapkričio 10 d. visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir 5 kilometruose į valstybės gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.