Ar tikrai asfaltuojame ten, kur reikia: Susisiekimo ministerija tiria, kaip liejama danga, tačiau net nesigilina į kur?

0
286

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos požiūriu į asfaltuojamus krašto kelius jau domisi Seimo nariai ir STT. Panašu, jog tai neduos jokių rezultatų, išskyrus tai, kad eilinį kartą rinkėjams pasirodys ministras ir opoziciniai seimūnai.

Jau pranešėme, kad Seimo narys, konservatorius, Kęstutis Masiulis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydamas antikorupciniu požiūriu įvertinti, kaip Vilniaus rajono savivaldybė tvarko gatves ir kelius.

Taip pat pranešėme, jog pastarieji (STT) labai greitai padarė įvertinimą, jog procesui trūksta skaidrumo ir viešumo. Kažkokios specialios korupcijos – neįžvelgta, bet baimės sėkla buvo pasėta. Tikriausiai, ne bereikalo…

„Vilnijos naujienos“ ne kartą rašė apie keistus sprendimus lieti naujus kelius ir gatves, ten kur ir taip nedulka, nes beveik niekas nevažinėja. Paprasčiausiai nėra kam. O ten, kur masiškai gyvena jaunos šeimos, augina vaikus, šalia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos asfaltuojamų gatvių laukiama ištisus dešimtmečius, jau nekalbant apie šaligatvius ir dviračių takus.

Ypač tai akivaizdu visos Lietuvos mastu. Visai neseniai susisiekimo ministras Rokas Masiulis, didelius turtus –  kaip pats teigia –  susikrovęs iš ilgos karjeros tarptautinėse privataus kapitalo kompanijose, per savo viešųjų ryšių specialistus pradėjo pasakoti apie išasfaltuotus privažiavimus prie upių, atodangų ir piliakalnių turistams. Paanalizavus aiškėja, jog privažiavimai ten, kur vietos valdininkėliai kažką nusipirko. Šios institucijos (Susisiekimo) viešoji komunikacija, akivaizdžiai, šlubuoja… Profesionalų asfalto kokybės tyrimai sustojo, o pasigyrimai nenusisekė – asfaltas į niekur, o sako turistams prie upės… ir pan. Ir kuo čia jau stebėtis, kad viename iš 60-ties Lietuvos rajonų – Vilniaus – vyksta keisti dalykai su asfaltavimu? STT net nieko neranda. Juk nuo 2016-ųjų m. asfaltuoja profesionalai. Dėl to STT ir neranda nieko.