Ar Vilniaus rajone dar galima kur nors pagauti žuvų?

0
847

LR Aplinkos ministerija be perstojo skelbia apie šalyje įžuvinamus vandens telkinius. Tačiau rytiniame sostinės pakraštyje ir užmiestyje nedidelių žuvelių galima pamatyti nebent tik tada, kai jos dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradeda plaukioti pilvais į viršų ir tai vos vieną kitą. Bene daugiausiai žūklės entuziastų šiomis dienomis sutinkama prie naujai sutvarkytų tvenkinių šalia buvusios Tymo turgavietės. Išvykus iš miesto – vaizdas kur kas liūdnesnis.

Dviejų dienų Žvejo mėgėjo bilietas kainuoja 1,4 Eur. Per tiek laiko galima susidaryti neblogą vaizdą apie vandens telkinių žuvingumą. Aplink juos Rytinėje Vilniaus rajono dalyje per minėtas dvi dienas nepavyko sutikti nė vieno rimto žvejo arba bent  įsitikinusio, kad tikrai laimikis bus, ar kad čia galima ką nors pagauti. Niekam nekibo šiuose vandens telkiniuose: Mickūnų, Šatrininkų, Kūlių, Nemėžio, Petešos tvenkiniuose ir per juos pratekančiuose upeliuose.

“Čia ką nors galima pagauti nebent žiemą. Ir tai dažniausiai smulkmė. Nors kartais pasiseka kai kam ir lydeką pakirsti”, – kalbėjo netoli Kūlių tvenkinio gyvenantis žmogus. Jo teigimu, prieš dešimtmetį čia dar buvo žuvų ir žvejyba buvo kur kas įdomesnė.

Lietuvos vidaus vandenyse žuvims įveisti pernai iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų skirta 580 000 Eur.