Asfalto takų prie Trakų ežerų nebus

0
221

Reaguodama į nuogąstavimus, jog kraštovaizdis gali būti išdarkytas nederančiomis dangomis, rajono valdžia praneša, kad lankytinose vietose pasivaikščiojimui skirtos erdvės bus išklotos specialiu žvirgždu.

Trakų savivaldybėje pristatyti apylinkes juosiančių Lukos (Bernardinų) ir Totoriškių ežerų pėsčiųjų takų statybos projektiniai siūlymai.

Pakrantėse numatyta iškloti naują dangą, įrengti suoliukus, apšvietimą, sutvirtinti erozijos pažeistas krantų vietas, pašalinti menkaverčius krūmynus ir šias teritorijas paversti gyventojams bei turistams patogiomis ir šiuolaikiškai įrengtomis vietomis. Šiuo metu pakrančių takai yra duobėti, palijus telkšo balos ir purvas, kuriuos tenka klampoti miesto gyventojams bei svečiams, yra senų, apleistų suoliukų, kurie anaiptol nepuošia aplinkos.

Takus numatyta iškloti specialiu rišikliu sustiprinta žvirgždo danga. Ši neišsibarstanti kelio danga praleidžia vandenį, o tarpelius tarp akmenukų ilgainiui užpildo kelio dulkės, tad tokie takai susilieja su aplinka, iš jos neišsiskiria.

Prie ežerų yra kelios retesnių augalų paplitimo vietos, kurios nebus pažeistos ir bus išsaugotos juos tausojant. Bus patikslintos ir galimai erozijos pažeistos vietos, kurias numatyta sutvirtinti lauko rieduliais. Prie šių takų kol kas neplanuojama įrengti sporto, žaidimų, poilsio įrenginių, aikštelių, nes jų įsikūrimo vietos bus išsamiau išnagrinėtos ir tik tada sprendžiama, ar jas įrengti.