Latvijai ir Estijai prisijungus prie baltarusiškos elektros boikoto, Minsko valdininkams neliko nieko kito, kaip tik ieškoti, kur teks padėti Vilniaus pašonėje pagamintą branduolinę energiją. Iki pat šiol tikima, jog Astravas pakeis kelias pasenusias dujines jėgaines, be to, atvers galimybių vystyti aukštąsias technologijas ir elektromobilių pramonę.
„Kalbant apie ekonominę klausimo pusę, tai atominė pirmoje eilėje buvo statoma su tikslu sumažinti priklausomybę nuo dujų. Jau yra suplanuota išjungti moraliai ir fiziškai pasenusias kai kurias jėgaines, kurios naudoja dujas. Antra – norėtume pasiekti gerokai didesnio energijos suvartojimo, vystant nuo to priklausančius pramoninius objektus“, – sakė Aleksandras Červiakovas (Александр Червяков), Baltarusijos ekonomikos ministras. Pareigūnas pažymėjo, jog jo šaliai teks pagreitinti kai kuriuos procesus, orientuotus į pagamintos branduolinės energijos vartojimą.
Astravo jėgainė elektrą gali pradėti tiekti jau bet kuriuo metu, tačiau kol kas ji niekam nereikalinga.
Vis dėlto, pastaruoju metu Kremliui pavaldi žiniasklaida dar ieško įvairiausių būdų įrodyti, kad bendra Vilniaus, Rygos ir Talino pozicija dėl Astravo daugiausiai žalos padarys būtent Latvijai, kuri turės labai brangiai mokėti Lietuvai už Kruonio pajėgumus.


