Kaimyninės šalies Nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas pradėjo tikslinę patikrą, kurios siekis įvertinti atominės elektrinės pasirengimą branduolinio kuro importui iš Rusijos. Po teigiamo atsakymo, pagal ankstesnę Baltarusijos valdžios poziciją, teliktų monstrą įjungti. Tačiau šiandien dar iki galo neaišku, kada Astrave bus pradėta gaminti elektra. Dėl Rusijos ir Baltarusijos ne vienodo požiūrio į šalių integracijos procesus, jėgainės startas vis atidėliojamas.
Šiuo metu nurodoma, jog pagal Rusijos projektą Astrave (Gardino sritis) pastatyta Baltarusijos atominė elektrinė su dviem VVER-1200 reaktoriais, kurių bendra galia 2400 MW, bus pradėta eksploatuoti 2020 m. O antrasis reaktorius bus paleistas 2021 m.
Be viso to, kaimynai didžiuojasi savo kitais pasiekimais energetikos srityje – 2019 m. šalis padidino elektros energijos eksportą daugiau nei dvigubai. O pagrindinė jų užduotis 2020 m. yra išlaikyti aukštus rezultatus, pasiektus elektros energijos eksporto srityje. Manoma, jog pagrindiniai pirkėjai vėl bus ukrainiečiai.


