Atidaryta 7-oji tarptautinė kelionių paroda Adventur 2019

0
266

Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusiame renginyje dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

„Daug važinėju po šalies miestus ir miestelius, kartais ir pats nustembu, kiek puikių turizmo objektų, kuriuos galėtume parodyti ir užsienio, ir Lietuvos turistams, turime, – atidarydamas parodą sakė Ministras Pirmininkas. – Turizmas yra ekonomiškai stipri sritis, atnešanti milžinišką indėlį į šalies ekonomiką. Visiškai aišku, kad labiausiai šiandien mums trūksta tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Europos ir pasaulio miestus. Jei jie atsirastų, galėtume kalbėti ne apie 1,5 milijardo eurų indėlį, o gerokai daugiau.“

LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pažymėjo, kad 2018 metai buvo ypatingi geri Lietuvos turizmui. „Lietuvą praėjusiais metais aplankė tiek žmonių, kiek šiuo metu gyvena mūsų šalyje, tikimės, kad ateis toks laikas, kai turistų sulauksime tiek, kiek pasaulyje gyvena lietuvių“, – sakė Virginijus Sinkevičius.

Parodos atidarymo kulminacija – įteikti 2018 metų Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai.  Sėkmingiausiu turizmo ambasadoriumi tapo verslininkas, fotografas Marius Jovaiša. Sėkmingiausiu turizmo produktu pripažintas Pakruojo dvaras, kelionių organizatoriumi – bendrovė „Baltic Bike Travel“, sveikatos turizmo paslaugų tiekėju – Birštono „Eglės“ sanatorija, 2018 metų turizmą skatinančiu žiniasklaidos projektu „We love Lithuania“, o turizmo iniciatyva – projektas „Surink Lietuvą“. Sėkmingiausiu apgyvendinimo paslaugų tiekėju pripažintas viešbutis „Pacai“, o kaimo turizmo sodyba – sodyba „Pas Vytą“. Sėkmingiausio turizmo informacijos / lankytojų centro vardas atiteko „Go Vilnius“. Sėkmingiausia traukos vietove pripažintas Biržų rajonas, o inovatyviausiu projektu – „Kaunas 2022“.

Parodos organizatoriai teigia, kad šiais metais parodoje kaip niekada gausu originalaus turinio, įdomiausių kelionių istorijų ir naudingų patarimų. Per tris parodos dienas bus surengta daugiau nei 100 renginių.

Parodos naujiena – Vaikų erdvė, kurioje mažiesiems parodos lankytojams organizuojama interaktyvi, įdomi ir uždeganti veikla.

Dar viena parodos naujovė – dalyvių stenduose planuojamos „Laimės valandos“, per kurias lankytojai sulauks ypatingų pasiūlymų, specialių nuolaidų ir dovanų.

Parodoje šiais metais daugiau nei 300 dalyvių iš 19  šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Gruzijos Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Šri Lankos, Švedijos, Turkijos, Vietnamo. Paroda vyksta sausio 25–27 dienomis.