Atidarytas Rudaminos meno inkubatorius

0
272

Buvęs nenaudojamas bendrabutis Gamyklos gatvėje po daugiau kaip dvejų metų trukusių rekonstrukcijos darbų tapo dar vienu šiuolaikišku meno ir kultūros židiniu Vilniaus rajone.

Pasidžiaugti puikiu projektu ir reikšminga įgyvendinta investicija atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantis LR Seimo narys Česlav Olševski ir kt svečiai.

Rudaminos Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos klebonui Viktorui Bogdevičiui pašventinus pastatą, buvo perkirpta simbolinė atidarymo juostą ir visi atvykusieji buvo pakviesti pasivaikščioti bei susipažinti su atnaujintomis erdvėmis.

Rekonstruotame pastate įrengtos koncertų ir šokių salės, garso įrašų studija, patalpos, skirtos dailės ir muzikos užsiėmimams, persirengimo ir repeticijų kambariai. Šiuo metu yra gaminami nauji baldai, nupirkti nauji muzikos instrumentai (14 pianinų ir 3 fortepijonai), baigtas scenos įrangos pirkimas. Neabejojama, kad nauji baldai dar labiau pagyvins modernių erdvių aplinką. Džiugu ir tai, kad naujo pastato didesnės patalpos suteikė galimybę vykdyti ir choreografijos užsiėmimus.

Į meno inkubatorių taip pat persikels Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka. Bibliotekai priklausiančiose patalpose bus įrengta skaitykla, kompiuterių salė ir erdvė, skirta mamoms su vaikais.

3 aukštų šiuolaikiškas pastatas su puikiai pritaikytomis erdvėmis mokytis ir dirbti kainavo 4 mln. 157 tūkst. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skyrė net 3 mln. 207 tūkst. Eur, iš Valstybės biudžeto skirta 700 tūkst., Europos Sąjungos lėšos sudaro 250 tūkst. Eur.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija