Po remonto atidarytas V. Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centras

0
161

Pasiektas Šalčininkų rajono savivaldybės tikslas – įkvėpti naują gyvenimą buvusiai švietimo įstaigai Šalčininkėliuose..Daugiau negu prieš tris dešimtmečius statytoje mokykloje kuriasi laisvalaikio ir sporto centras, kuriame veiklos ras visi: ir maži, ir dideli, ir sportininkai, ir šokėjai, ir norintys kažko išmokti arba pasidalinti patirtimi, surengti konferencijas arba varžybas.

Atidaryme dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, vicemerai Josif Rybak ir Valdemar Sliževski, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gžegož Jurgo, LR Seimo narė Rita Tamašūnienė, Šalčininkų parapijos klebonas Ruslan Vilkel ir Šalčininkėlių parapijos klebonas Jan Mackevič, rajono sporto klubų pirmininkai arba atstovai, vietos bendruomenės nariai, buvę mokyklos mokiniai, rėmėjai, svečiai iš Lenkijos.

“Šalčininkų rajono savivaldybė per pastaruosius keletą metų stengiasi kuo daugiau investuoti į sporto infrastruktūros plėtrą. Manome, kad tai labai perspektyvu, labai reikalinga, todėl atnaujinome ir įrengėme stadionus, remontavome sporto sales mokyklose. Čia taip pat labai svarbus objektas, kuris labai reikalingas visai mūsų rajono bendruomenei, ypač jaunimui. Linkiu, kad šis naujas pastatas gyvuotų, kad čia virtų gyvenimas”, – pasakė meras Zdzislav Palevič, priminęs, kad projektas įgyvendintas pagal pilotinę „Šalčininkai+“ funkcinės zonos strategiją.

Jo teigimu, centrui suteiktas vardas yra neatsitiktinis. Vos už 100 metrų nuo pastato stovėjo olimpinio čempiono Vladislavo Kozakevičiaus namas. Šuolininkas su kartimi ir daugiakovininkas Vladislav Kozakevič 1980 m. Maskvos olimpinėse žaidynėse dukart pasiekė pasaulio rekordą – 5,72 ir 5,78 m.

Po svečių pasisakymų susirinkę šventės dalyviai buvo pakviesti į sporto salę ir galėjo stebėti Šalčininkų rajono sportininkų parodomuosius pasirodymus. Rankininkai, tinklininkai, ringo žaidėjai, imtynininkai ir kiti sportininkai demonstravo savo meistriškumą, o nuotaiką praskaidrino Vilniaus „Ryto“ komandos šokėjos. Po to visi galėjo susipažinti su centre įrengtomis erdvėmis, apsilankyti sporto veiklos, edukacijos ir konferencijoms skirtose salėse, bibliotekoje, viešbutyje, išbandyti treniruoklius, apžiūrėti įsigytą įrangą.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija