Atsinaujina Vilniaus rajono mokyklos

0
337

Kai kurių ugdymo įstaigų renovacija vyksta pamokų metu, be pertraukų jau kelerius metus iš eilės. Visuomenės sveikatos centras prie SAM nežino, ar statybininkų keliamos dulkės gali pakenkti vaikų sveikatai.

Vilnijosnaujienos.lt pabendravo su moksleivio, kuris jau nebe pirmą savaitę priverstas užduotis spręsti koridoriuje, tėvais. Pasirodo koronaviruso akivaizdoje pro šią improvizuotą klasę vienoje iš vidurinių pirmyn ir atgal į rūbinę marširuoja absoliučiai visi, kam reikia paltą ar striuke pasikabinti, o po pamokų pasiimti.

„Net sovietmečiu, kai mokinių būdavo net dvejoms pamainoms tokio absurdo niekur nematėme. Visus remontus atlikdavo per vasaros atostogas. O šiais laikais remontuoja ir remontuoja. Kažkokias pertvaras iš gipso montuoja. Tai ar mokykloje čia iš tokių medžiagų gali būti daromos sienos? Jos gi nelaiko jokios apkrovos, jokio bumbtelėjimo. Bus bumt ir vėl remontas. Ir taip be galo. Paskambinom į Visuomenės sveikatos centrą, tai pasiteiravo, ką apie tai mano mokyklos direktorius ir numetė ragelį“,  – įpykusi aiškino mokinuko mama.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija nuolat akcentuoja, jog vaikai ir švietimas – jų prioritetas, kuriam negailima net pusės rajono biudžeto lėšų. Panašu, jog remontams negailima iš viso nieko. Pasibaigus vienam lėšų įsisavinimo ciklui, pradedamas naujas. Čia kalbama apie biudžetą, kuriame virš 100 mln.