Atsisveikino su Vilniaus krašto žmonėms gerai pažįstamu diplomatu

0
241

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su darbą Lietuvoje baigiančiu Izraelio valstybės ambasadoriumi Amiru Maimonu.
Premjeras S. Skvernelis padėkojo A. Maimonui už atsakingą darbą ir rezultatus siekiant glaudaus Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo. Pastaruoju metu dvišalis dialogas tarp dviejų valstybių buvo vystomas aukščiausiu lygiu, keičiamasi aukščiausio lygio vizitais, kuriuos vainikavo Premjero Benjamino Netanyahu apsilankymas Lietuvoje pernai metais.
„Izraelis yra Lietuvos strateginis partneris regione, todėl privalome įprasminti artimus santykius konkrečiais rezultatais ir priemonėmis. Tikiuosi, kad sustiprinę politinį bendradarbiavimą toliau stiprinsime ekonominius ir kultūrinius ryšius, skatinsime jaunimo mainus“, – teigė S. Skvernelis.
Stiprėja ir valstybių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje. Pirmieji „Boxer“ šarvuočiai su Izraelyje gamintais bokšteliais buvo neseniai atgabenti į Lietuvą. Vyriausybės vadovas taip pat išskyrė didelį bendradarbiavimo potencialą aukštųjų technologijų sektoriuose, medicinos tyrimų ir švietimo, energetikos, transporto srityse.
Ministras Pirmininkas patikino, kad Lietuva labai vertina ryšius su Lietuvos žydų bendruomene ir žydų bendruomene visame pasaulyje. 2020-ieji metai Lietuvoje paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.
Vyriausybės vadovas teigė, kad Lietuva ir toliau nesitaikstys su bet kokiomis antisemitizmo apraiškomis, puoselės Lietuvos žydų paveldą, dės pastangas, kad Holokausto aukų atminimas būtų gerbiamas ir įamžintas.
Premjeras palinkėjo ambasadoriui A. Maimonui sėkmės tolimesnėje karjeroje ir laimės asmeniniame gyvenime.