Atskleistas didelį atgarsį visuomenėje sukėlęs nusikaltimas

0
299

Sostinės Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais kaltinamuoju aktu į Vilniaus apygardos teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl nužudymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 2 p. 11 p.) ir seksualinio prievartavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 str. 1 d.).

Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate 2021 m. balandžio 6 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus pranešimą, kad balandžio 6 d. apie 13.30 val. Ukmergės r., Šešuolių sen., Taurupiškio k., miško masyve rastas nenustatytos tapatybės moteriškos lyties lavonas su durtinėmis pjautinės žaizdomis kakle ir rankose.

Šis įvykis sukėlė didelį atgarsį visuomenėje. Nusikaltimą ėmėsi tirti Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, į pagalbą pasitelkę Ukmergės rajono policijos pareigūnus, tyrimą kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūra.

Policijos pareigūnai atliko daugybę tyrimo veiksmų, kėlė ir tikrino ne vieną nusikaltimo versijų, buvo apklausti liudininkai, galėję matyti ar suteikti vertingą informaciją apie šį nusikaltimą. Operatyviai nustačius rasto lavono asmens tapatybę, paaiškėjo, kad tai jauna Ukmergės rajono gyventoja (gimusi 2002 m.) ir jau tą patį vakarą pareigūnai sulaikė nusikaltimą padariusį asmenį, merginos sugyventinį, vyrą (gimusį 1975 m.). Sulaikytajam buvo pranešta apie įtarimą šio nusikaltimo padarymu. Apklausos metu įtariamasis neprisipažino dėl įvykdytos nusikalstamos veikos, tačiau kruopštaus, nuoseklaus ir atidaus darbo dėka buvo surinkti duomenys, leidžiantys pagrįstai teigti, kad įtariamasis nužudė jauną merginą, slėpdamas kitą itin sunkų nusikaltimą (seksualinį prievartavimą), o būtent: vyras bijodamas, jog bus atskleistas jo seksualinio pobūdžio nusikaltimas, apgaule įviliojo merginą į savo automobilį ir, nuvežęs į miško masyvą, peiliu sudavė mirtinus smūgius. Po nusikaltimo vyras paslėpė peilį, tačiau pareigūnams pavyko jį surasti.

Iki teismo įtariamasis yra suimtas, jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija