Augintinių krematoriumas šalia Vilniaus – gali būti itin įspūdingas ir pelningas verslas

0
295

Netyla kalbos apie naują žmonių krematoriumą šalia Gariūnų, kuris neva galėtų sudaryti konkurencija Kėdainių degintojams. Pastarieji su savo patirtimi ir įdirbiu taip pat veržiasi į sostinę. Jiems atrodo, kad čia galėtų padidinti konkurenciją lenkų verslininkams. Tačiau kai kurie „įžvalgesni“ verslauja naujoviškai – už tokią pat kainą, kaip kremuojami mirę žmonės, ruošiasi pelenais paverti jų augintinius.

Tauragės rajone darbą pradeda įmonė, kuri jau šiai dienai yra sudariusi bent 30 sutarčių su didmiesčių veterinarijos gydyklomis dėl itin modernaus atsisveikinimo visam amžiui su savo gyvūnais. Kremavimo kaina priklauso nuo gyvūno svorio. 75 Eur reikia mokėti už deginimą tų gaišenų, kurios sveria iki vieno kilogramo. Sveriančiųjų 50 kilogramų ir daugiau kremavimas atsieina 220 eurų. O tai reiškia, kad paslaugos kaina dar didesnė nei kaimyninėje Lenkijoje kremuojant žmogų. Ten žmogaus lavonas kremuojamas už 160 Eur.

Kad krematoriumai Vilniuje turės paklausą, įrodo ir vilnijosnaujienos.lt atlikta apklausa. Skaitytojų klausėme – ar pritariate iniciatyvai šalia Gariūnų įrengti mirusių žmonių krematoriumą? „Taip, nes tokia paslauga būtina“, – atsakė 70 proc. apkausos dalyvių. Tam prieštarautų kiek daugiau nei 20 proc. Pastarieji mano, kad kremuoti mirusįjį kol kas nėra įprasta Lietuvoje.

Na, bet šunų, kačių ir šeškų kremavimui pritartų dar didesnis skaičius skaitytojų…