Baigė tyrimą dėl šiurkščių medžioklės taisyklių pažeidimų Vilniaus regione

0
473

Teismui perduota byla dėl dviejų šių metų rugpjūčio 22 d. Paberžės seniūnijoje sulaikytų asmenų, kurie kaltinami brakonieriavimu.

Tyrimas pradėtas po to, kai policijos pareigūnai sulaikė mikroautobusą, kuriame du asmenys vežėsi du medžioklinius šautuvus ir sumedžiotą stirnos jauniklį.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad stirnos jauniklis sumedžiotas neteisėtai, kadangi medžiota be tame medžioklės ploto vienete išduoto medžioklės lapo. Taip pat nustatyta, kad medžiota buvo iš transporto priemonės, mikroautobuso vairuotojas neturėjo teisės medžioti, o stirną sumedžiojęs asmuo buvo neblaivus ir neturėjo pasiėmęs medžiotojo bilieto bei neturėjo leidimo turėti ir nešioti ginklą. Neteisėtai laikytas ginklas, kuriuo buvo nušautas stirnos jauniklis, šiuo metu jau yra konfiskuotas.

Už padarytus šiurkščius Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimus asmenims gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų kartu su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų bei pažeidimo padarymo įrankių ir mikroautobuso konfiskavimu. Taip pat neteisėtai stirnos jauniklį sumedžiojęs asmuo privalės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia kiek daugiau nei 1000 eurų.

 

Aplinkos apsaugos departamento informacija