Praėjusį pirmadienį baigėsi antrosios Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 44,2 mln. eurų, sudaryta 3014 sandorių

0
23

Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų.

„Atnaujinus taupymo lakštų platinimą, matome didelį žmonių susidomėjimą. Gyventojai toliau aktyviai investuoja į taupymo lakštus, tokiu būdu įdarbindami savo santaupas ir prisidėdami prie valstybės funkcijų finansavimo“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

Šiemet atnaujinus VTL platinimą, antrosios emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti rugsėjo 4-18 d. Ši emisija bus išperkama 2024 m. rugsėjo 19 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Per minėtą laikotarpį „Swedbank“ sudarytos 2764 sutartys įsigyti VTL už 37,9 mln. eurų, SEB – 250 sutarčių už 6,3 mln. eurų.

Preliminariame VTL išleidimo tvarkaraštyje numatoma, kad trečia emisija bus platinama spalio 2-16 d., išperkama – 2024 m. spalio 17 d. Tvarkaraštis atnaujinamas kas mėnesį ir skelbiamas Finansų ministerijos svetainėje.

VTL palūkanų normos kiekvienai emisijai nustatomos atskirai, atsižvelgiant į atitinkamos trukmės Vyriausybės valstybės vardu skolinimosi palūkanų normos vidurkį, jos nustatomos ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki taupymo lakštų platinimo pradžios ir skelbiamos kartu su kitomis  VTL emisijos platinimo sąlygomis Finansų ministerijos svetainėje.

VTL yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, kuriuos gali įsigyti tik fiziniai asmenys.  Tai saugi ir generuojanti grąžą investicija, panaši į terminuotus indėlius banke, tik šiuo atveju gyventojai savo santaupas patikėtų Vyriausybei. Savo ruožtu Vyriausybei VTL yra galimybė formuoti dar vieną skolinimosi priemonę – pasiskolinti iš gyventojų tiesiogiai ir tokiu būdu pritraukti kitur neinvestuotas santaupas.

Kiekvienas, norintis įsigyti VTL, tą gali padaryti per Finansų ministerijos atrinktus platintojus, „Swedbank“ arba SEB, jų internetiniame banke.

Kai ateis laikas VTL išpirkti, investuotojui nieko nereikės daryti – pinigai už išpirktus VTL ir jam priklausančios palūkanos automatiškai bus pervesti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas apmokėjimas už įsigyjamus VTL.