Balandžio mėnesį startavę Mozūriškių dvaro rekonstravimo ir atnaujinimo darbai sparčiai juda į priekį.

0
103

Vilniaus rajono savivaldybė š. m. balandžio mėnesio pradžioje pasirašė rangos sutartį dėl objekto tvarkymo. Į projekto suplanuotus infrastruktūros pokyčius įeina pastato erdvių pritaikymas lankytojų poreikiams, naujos įrangos bei baldų įsigijimas, pastato pritaikymas neįgaliesiems.

Darbai pradėti pavasarį ir šiuo metu restauruojamos ir stiprinamos sienos, įrenginėjamos šildymo ir vandens/nuotekų sistemos, tvarkomas stogas, ruošiamas pagrindas grindims.

Ūkiniame pastate atlikti visi valymo darbai, restauruotas visas akmenų mūras, sumontuota perdanga ir bus montuojamos stogo konstrukcijos.

Atgimusiame Mozūriškių dvare planuojama įkurti senųjų amatų centrą, taip užtikrinant Vilniaus krašto tradicijų, papročių, tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo tęstinumą. Taip pat bus renkama ir kaupiama informacija, susijusi su Mozūriškių dvaro sodyba ir apylinkėmis (biblioteka, audioteka).

Įgyvendinant projektą bus tvarkoma Mozūriškių dvaro želdyno teritorija: įrengti pėsčiųjų takai, pasodinti želdiniai ir pasėta veja. Taip pat planuojama įrengti aikštelę prie kūdros ir automobilių stovėjimo vietas.

Sutvarkytas dvaro parko kraštovaizdis pasitiks lankytojus ir poilsiautojus gražia bei vaizdinga gamta. Tai neabejotinai taps traukos tašku norintiems atsipūsti nuo kasdienybės – pasivaikščioti, pasigėrėti parko alėjomis ir sudalyvauti dvaro rūmuose organizuojamuose renginiuose.

Dvaro sutvarkymo darbus planuojama pabaigti 2023 m. Projekto vertė – daugiau kaip 1,5 mln. Eurų, Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skyrė net 1,3 mln., iš valstybės biudžeto gauta 400 tūkst. eurų.

Mozūriškių dvaras – tai Zujūnų seniūnijoje išsidėstęs XIX–XX a. kultūros ir istorijos paveldo objektas. Istoriniai duomenys apie dvarą negausūs: yra žinoma, kad 1805 m. dvaro savininku buvo Vitebsko vaivada A. Prozoras, vėliau dvare šeimininkavo kiti šeimininkai. Pokariu dvaro rūmuose buvo įkurta mokykla.

Be dvaro rūmų išliko samdinių darbininkų namas, pirtis, malūnas, parko liekanos su užaugusiu mažu tvenkiniu, kryžius, ūkinių pastatų, tvoros liekanos.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija