Baltarusiai skaičiuoja: iki Lietuvos – 28-eri metai

0
204

Kaimyninės šalies žiniasklaidoje spausdinama studija apie tai, kiek teks palaukti, kol prisivys lietuvius, latvius ir lenkus. Įžvalgos autorius – Minsko ekonominių tyrimų centras.

Besilankantiems Baltarusijoje tokio didelio atotrūkio ir nematyti. Tačiau pagalvojus, ekonomistų įžvalgos gali būti labai objektyvios.

Kol kas Baltarusijoje viskas kitaip nei Lietuvoje – energetiniai resursai tiesiog švaistomi, nes pigūs, o kainos prekybos centruose, restoranuose ir kitose paslaugų teikimo įstaigose niekuo nenusileidžia lietuviškoms. Aptarnavimas – taip pat labai kokybiškas, europietiškas.

Baltarusijos žmonės akivaizdžiai pavydi kaimynams iš Europos Sąjungos, tačiau iki pat šiol palaiko prezidento Aleksandro Lukašenkos vienvaldystę. Šalies vadovą remia ir absoliuti dauguma prie pat sienos su Lietuvą gyvenančių žmonių. Pastarieji jį dieviną, nes jis už paprastus gyventojus.

„Ir pas mus yra panašių problemų, su sveiku protu prasilenkiančiais draudimais kaip ir pas jus dėl vaikų atiminėjimo iš normalių šeimų ar panašiai. Jei manote, kad gyvendami savo šalyje jaučiamės saugūs, labai klystate. Smarkiai durniuojama ir Baltarusijoje“, – Minske sakė Gardino miesto gyventoja autobusu keliavusi į Mogiliovą.

Baltarusių atliktas tyrimas atskleidė, jog lietuviai gyvena gerokai geriau nei latviai ir lenkai. Kaimynų akimis,  panašiai turėtume jaustis kaip slovakai.