Baltarusija įsitikinusi – Lietuva pirks elektrą iš Astravo atominės

0
214

Vakar Minske vykusiame Energetikos ir ekologijos forume apie tai pareiškimą padarė kaimyninės šalies energetikos ministras Viktoras Karankevičius. Jis taip pat nurodė, kad Vilniaus nuogąstavimai dėl nacionalinio saugumo niekuo nepagrįsti, nes ir anksčiau pasienyje veikė Ignalinos atominė elektrinė.

Kaimyninės šalies ministras neabejoja, jog iš Baltarusijos branduolinėje jėgainėje pagamintą energiją pirks Lietuva, Ukraina, o per Lenkiją ir kitos Europos sąjungos.

Pareigūnas taip pat pateikė duomenis, jog šių metų sausio – liepos mėnesiais Baltarusija padidino elektros energijos eksportą į Lietuvą net aštuonis kartus, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2017 m. Parduota iš viso daugiau nei už 26 mln. Eur.

Teigiama, jog jei Vilnius nuspręs elektros nebeimportuoti tiesiogiai iš Astravo, bus priverstas tai padaryti per Lenkiją.

Šiandien paskleista informacija, jog Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos parengtame veiksmų plane numatyta, jog branduolinės avarijos atveju sostinės gyventojai evakuojami nebus, nes nepatenka į 30 km pavojingiausią spinduliuotės zoną. Savo gyvenamąsias vietas būtų priversti palikti tik 6000 Lietuvos pusėje gyvenančių žmonių.