Baltarusijos pasieniečiai nežmonišku elgesiu su migrantais jau kaltina ne tik Lietuvos sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, bet ir kolegas Latvijoje bei Lenkijoje

0
277

Oficialiame baltarusių pareigūnų internetiniame puslapyje savaitgalį pasirodė du pranešimai: „Užuot padėję, Latvijos pasieniečiai filmuoja išsekusius pabėgėlius“ ir – „Lenkijos pasieniečiai perėmė kolegų lietuvių darbo stilių: dar venas sumuštas pabėgėlis buvo atvežtas prie Baltarusijos sienos“.

Latviams kliuvo už tai, kad praėjusį šeštadienį apgręžė 18-os žmonių grupę, kurioje buvo moterų ir vaikų. Baltarusijos pusė skelbia, kad buvo aiškiai matyti, jog daugelis iš jų išsekę ir būtinai turėjo sulaukti gydytojų apžiūros. Po kurio laiko vienos iš moterų sveikata smarkiai pablogėjo ir jos vyras kreipėsi pagalbos, bet deramos reakcijos nesulaukė. Neva pareigūnai nieko nesiėmė, tik viską filmavo.

Tada teko įsikišti Baltarusijos pasieniečiams, kurie iškvietė grietosios pagalbos medikus. Pastarieji nukentėjusiąją ir jos šeimą nuvežė į vietos ligoninę, kur užsieniečiai sėkmingai sveiksta.

Kitas aprašomas incidentas, kaip skelbiama, įvyko Lenkijos ir Baltarusijos pasienio ruože, kurį saugo Gardino pasienio grupė. Lenkijos pasieniečiai nukentėjusį užsienietį prie sienos atvežė su praskeltu antakiu. Nesulaukęs pagalbos Irako pilietis buvo priverstas kreiptis į Baltarusijos pasieniečius, kurie ir vėl pasirūpino: nuplovė žaizdą, uždėjo tvarstį. Nukentėjusysis pareigūnams neva paaiškino, kad Lenkijoje kreipėsi dėl pabėgėlio statuso ir ketina bandyti tai padaryti dar kartą.

Iki šiol nežmonišku elgesiu su nelegaliais migrantais Baltarusijos pusė bandė apkaltinti tik Lietuvos pareigūnus, tačiau visais atvejais paaiškėdavo, jog tai tebuvo Aleksandro Lukašenkos režimo platinamos melagienos.