Baltarusijos pilietis cigaretes vežė degalų bake

0
295

VSAT Vilniaus rinktinės Kenos pasienio užkardos veikimo teritorijoje pasieniečiai ties Vilniaus rajono Kalvelių kaimu patikrinti sustabdė automobilį „Volkswagen Toureg“ baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 37-erių Baltarusijos pilietis, turėjo tvarkingus asmens ir mašinos dokumentus, tačiau pateikdamas juos akivaizdžiai jaudinosi. Nuspręsta jo automobilį patikrinti Medininkų punkte, kur yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Atlikus transporto priemonės patikrinimą rentgeno aparatu paaiškėjo, kad perdarytame visureigio dugne ir degalų bake yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 1380 pakelių cigarečių „Parliament Night“, ,,Parliament Aqua” ir ,,Nz Gold” su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui Kenos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Ją nagrinės Vilniaus apylinkės teismas. Užsieniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 Eur bei automobilio konfiskavimas.

Po apklausos įteikę šaukimą atvykti į teismą pasieniečiai baltarusį paleido. „Volkswagen Toureg“ ir cigaretės saugomi Kenos pasienio užkardoje.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.