Baltarusijos raketinių kompleksų taikiniais gali tapti Europos sostinės

0
187

„Polonezų“ standartinis 280 km šaudymo diapazonas nesunkiai gali būti padidintas iki pusės tūkstančio kilometrų – skelbia kaimyninės šalies žiniasklaida. Tiesa, tokio žingsnio baltarusiai imtųsi, jei pajustų dar labiau didėjančią grėsmę iš prie jų sienų dislokuotų NATO pajėgoms priklausančių karinių vienetų.

Turėdami tokią, atnaujintą, ginkluotę kaimynai keltų realią grėsme ne tik Baltijos šalims, bet ir Varšuvai.

Skelbiama, jog Baltarusija nenori įsileisti nuolatinių Rusijos karinių bazių ir, iškilus reikalui, yra pasirengusi apsiginti be kaimynų iš Rytų pagalbos.

Baltarusiai ginklais pradėjo žvanginti po spalio mėnesį suaktyvėjusio Lenkijos ir Jungtinių Valstijų karinio bendradarbiavimo. Panašu, jog tai davė ir tam tikrų rezultatų, nes transatlantiniai sąjungininkai pranešė, jog taip vadinamo „Trampo forto“  (nuolatinės JAV karinės bazės) bent jau kol kas Lenkijoje nebus.  Amerikiečiai su lenkais skelbia, jog ieško kitų bendradarbiavimo formų.

„Polonezai“, kaip praneša žiniasklaida, tai Kinijoje sukurtas salvėmis šaudantis, didelio taiklumo ginklas, kurį savo gynybai Baltarusija pritaikė prieš dvejus metus.

Raketa nešėja yra 7,8 m ilgio, 0,75 m skersmens. Gali skraidinti iki 400 kg sprogmenų. Valdoma iš palydovų skleidžiamais signalais.