Muitininkai Šalčininkuose sulaikė du vilkikus su kontrabanda: rūkalai slėpti puspriekabės dugne ir plastikinių dėžių krovinyje

0
84

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl praėjusią savaitę Šalčininkuose sustiprintos patikros metu sulaikytos didelės kontrabandos. Pareigūnams įkliuvo du vilkikai: vieno puspriekabės dugne rasta įrengta slėptuvė su cigaretėmis, kitame rūkalai buvo paslėpti tarp į Nyderlandus gabento plastikinių dėžių krovinio. Iš viso rasta daugiau nei milijono eurų vertės cigarečių kontrabandos.

Azerbaidžano piliečio vairuojamas, Sakartvele registruotas, krovininis vilkikas „Man“ į Šalininkų kelio postą atvažiavo praėjusį penktadienį, apie 20 val. vakaro. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Nyderlandus gabenantis 32 paletes (7776 vienetus) plastikinių dėžių, skirtų gėlių auginimui, tačiau muitinės pareigūnai mašiną patikrino rentgeno kontrolės sistema.

Paaiškėjo, kad tarp deklaruoto krovinio išslapstyta apie 400 dėžių baltarusiškų cigarečių „Minsk Superslim“, „NZ Gold“, „Queen Menthol“. Rūkalai dar nėra tiksliai suskaičiuoti, preliminariais duomenimis puspriekabėje turėtų būti apie 216 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su mokesčiais – apie 916 tūkst. eurų.

„Man“ vairuotojas po apklausos buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Rentgeno kontrolės sistema padėjo aptikti kontrabandą ir antrame vilkike – „Daf“, kuris į Šalčininkų kelio postą atvažiavo tą patį vakarą, apie 22 val. Mašiną vairavęs Baltarusijos pilietis tvirtino važiuojantis tuščiomis, tačiau muitininkai puspriekabės grindyse surado slėptuvę. Čia aptikta 46 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Rūkalų vertė – 195 tūkst. eurų.

„Daf“ vairuotojas irgi buvo apklaustas ir paleistas, skyrus analogiškas kardomąsias priemones.

MKT Vilniaus skyriuje dėl abiejų kontrabandos atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lietuvos muitinės pareigūnai nuo lapkričio mėnesio neterminuotai vykdo sustiprintą įvežamų krovinių patikrą pasienio postuose.

LR muitinės informacija