Bandyta sugadinti Lazdijų rajone įrengtas VSAT sienos stebėjimo sistemos priemones

0
105

Antradienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą fiksavo, kaip iš Baltarusijos pusės prie sienos su Lietuva priėjo, pirminiais duomenimis, du asmenys.  

Veidus prisidengę atėjūnai atsinešė kopėčias, kurias atrėmė į koncertinos virš tvoros viršų. Vienas iš vandalų palypėjo ir metalo karpymo žirklėmis bandė numušti vaizdo stebėjimo kamerą bei infraraudonųjų spindulių prožektorių.

Gavęs pranešimą iš kolegų netrukus į šią vietą atvyko VSAT patrulių ekipažas. Iš Baltarusijos atėjusiems asmenims teko sprukti į savo šalies teritoriją.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje atliekamas įvykio aplinkybių patikslinimas pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. „Turto sunaikinimas ar sugadinimas“.

Ginantis nuo Baltarusijos organizuotos neteisėtos migracijos atakos Lietuvos pasienyje buvo įrengtas fizinis barjeras. Tai yra efektyvi ir pasieniečiams labai padedanti priemonė, užkertanti kelią neteisėtiems migrantams patekti į Lietuvą. Ji apribojo ne tik atėjūnų patekimą į ES, bet ir jiems talkinančių Baltarusijos pareigūnų galimybes nukreipti migrantus į Lietuvą. Pastarieji aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos, padeda gadinti Lietuvos pusėje įrengtą fizinį barjerą bei perėjūnus nukreipia ten, kur koncertina ir tvora neįrengtos dėl gamtinių kliūčių.

Šiemet iš viso buvo fiksuoti 6 tyčiniai tokių gadinimų atvejai. Praėjusiais metais Baltarusijos pareigūnai ir neteisėti migrantai fizinį barjerą bandė apgadinti 467 kartus.

VSAT informacija