„Bankininkai“ vėl suaktyvėjo

0
149

Vakar Vilniaus apskr. VPK gautas vyro (gimusio 1971 m.) pareiškimas, kad rugpjūčio 13 dieną apie 10 valandą Vilniuje, Žalgirio gatvėje, telefoniniai sukčiai, prisistatę banko pinigų draudėjais ir atsiuntę SMS žinutę su aktyvia nuoroda, apgaule išviliojo apie 970 eurų.

Sukčiavimai, susiję su bankais

Bankas prašo atnaujinti duomenis? O gal kilo sistemos nesklandumų ir paslaugus darbuotojas nori padėti – tereikia jūsų prisijungimo duomenų, ir viską padarys už jus? Atsargiai, nes nei banko, nei Sodros, nei bet kurios kitos institucijos ar organizacijos darbuotojas negali prašyti jūsų prisijungimų. Jei taip nutiko – tikriausiai susidūrėte su finansiniais sukčiais.

Verta žinoti:

– Su jumis susisiekti gali ne tik skambučiais, bet ir laiškais ar SMS žinute su nuoroda, kuri nukreipia ne į oficialų, o fiktyvų puslapį.

– Žinutes ir laiškus galite gauti nuo „banko“, sukčiams suklastojus siuntėjo vardą.

– Nepasiduokite skubinimui ir būkite itin atidūs. Rašybos ir gramatikos klaidos, prastas ar pasikeitęs svetainės dizainas ir jo kokybė, netiksli informacija vis rečiau išduoda apgaulę. Dabar sukčiai sukuria kone tobulus svetainių dublikatus, todėl akivaizdžių skirtumų galite ir nepastebėti.

– Nepasiduokite spaudimui pasidalinti ekranu. Jokios finansinės institucijos ar organizacijos darbuotojas šito jūsų neprašys.

Vilniaus apskr. VPK informacija