Pagal 2021 m. sutartį su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis Lietuvos kariai gavo modernių 12, 7 mm kalibro (.50 BMG) „Barrett“ snaiperinių šautuvų M107A1. Tai neatlygintina parama iš JAV. Šie šautuvai gauti su priežiūros ir paramos komplektais.
Tokie amerikietiški ginklai Lietuvos kariuomenei perduoti pirmą kartą, jie pasirinkti, nes tokios ginkluotės yra ir JAV, kitų sąjungininkų kariuomenių ginkluotės arsenaluose. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi kiek kitokio „Barrett“ modelio M82A1 ginklų. Lietuvos kariuomenė taip pat turi tokio paties kalibro, tik kitų gamintojų snaiperinių šautuvų.
Snaiperinis šautuvas „Barret“ M107A1 pagamintas naudojant naujausią dizainą, gamybą ir medžiagas, kiekvienas šautuvo komponentas buvo sukonstruotas taip, kad būtų lengvesnis ir stipresnis nei jo pirmtakai. Be 1,8 kg. svorio sumažinimo, M107A1 yra optimizuotas naudoti su garso slopintuvu. Tai lengvas, tikslus ir galingas ginklas.
Šautuvus „Barrett M82“ 1982 m. sukūrė amerikiečių konstruktorius Ronnie Barrett. 1986 m. įkūręs įmonę „Barrett Firearms Company“, jis pradėjo šio ginklo modifikuotos versijos 82 gamybą. Pirmosios komercinės sėkmės „Barrett“ M82 gamintojai sulaukė 1989 m., kai šių šautuvų užsisakė Švedijos ginkluotosios pajėgos. Tačiau didžiausio pripažinimo sulaukta 1990–1991 m., kai JAV armijos Jūrų pėstininkų korpusas, vėliau ir kitos šios šalies kariuomenės rūšys, besiruošdamos karui Persijos įlankos regione, įsigijo kelis šimtus šautuvų. Šiuo metu šis ginklas naudojamas daugelyje pasaulio kariuomenių.
Spalio pradžioje Lietuvos kariuomenei perduota ir pirmoji pagal 2023 metų pradžioje pasirašytą sutartį Belgijos ginklų gamintojų FN „Herstal“ S.A. kulkosvaidžių FN MINIMI 7.62 partija. Šie kulkosvaidžiai yra modernesni ir lengvesni nei dabar Lietuvos kariuomenėje naudojamos sistemos KSP-58, FN MAG, MG3.
Su naujaisiais kulkosvaidžiais Lietuvos kariai bus dar mobilesni, galės geriau atlikti užduotis. Be to, šį kulkosvaidį aptarnauti užtenka vieno kario, vietoj dviejų karių, kurie aptarnaudavo senesnio modelio kulkosvaidžius KSP-58. Antrąją kulkosvaidžių partiją planuojama gauti gruodžio mėnesį.
Prie kulkosvaidžių MINIMI 7.62 galima pritvirtinti įvairius optinius prietaisus, kurie padidina taiklumą ir efektyvumą net ir tamsiuoju paros metu. Nors Lietuva šio tipo kulkosvaidžius įsigijo pirmą kartą, jie yra plačiai naudojami NATO šalių – tai yra populiariausias Vakarų kariuomenių naudojamas 7,62×51 mm kalibro kulkosvaidis.
KAM informacija