Spręs, ar sugriežtinti bausmes žvejams brakonieriams

0
28

Parlamentarai svarstys Aplinkos Apsaugos komiteto pirmininko Linko Jonausko siūlymą sugriežtinti baudas stambaus brakonieriavimo atvejais, siekiant reikšmingai sumažinti mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų, kurių metu padaroma didelė žala žuvų ištekliams, skaičių.

„Prieš 10 metų įtvirtintos pataisos nustatė tokį teisinį reguliavimą, kad brakonieriams, kurie brakonieriauja medžioklės metu, konfiskuojamos ne tik visos priemonės, bet ir transporto priemonė. Tačiau žvejybos sektoriuje situacija išliko nepakitusi, yra reglamentavimo spragos, kurios lemia, kad brakonieriai (kurie brakonieriauja su tinklais) ir toliau gali tą daryti, nes jų transporto priemonės, be kurių nenuvažiuotų nei prie ežero, nei prie upės, neparsivežtų laimikio ar tinklų, taip ir nėra konfiskuojamos. Siūlome atitaisyti šitą klaidą“, – sakė L. Jonauskas.

Pasak komiteto pirmininko, kiekvienais metais iš brakonieriaujančių medžiotojų yra konfiskuojama 10–15 automobilių: „Toks teisinis reglamentavimas galėtų atsirasti ir žvejybos sektoriuje ir prognozuoju, kad tas automobilių konfiskavimas būtų labiau kaip atgrasanti priemonė ir taip pat galėtų, siekti tokį pat vidurkį 10–15 automobilių per metus“.

Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnį (Mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas) siūloma papildyti nuostatomis, numatančiomis, kad už šio straipsnio 4, 9 dalyse nustatytus administracinius nusižengimus, kai padaryta žala žuvų ištekliams viršija du 2450 eurų, būtų privaloma skirti transporto priemonių, kurios buvo panaudotos neteisėtų žvejybos įrankių ir/ar žuvies gabenimui, konfiskavimą.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui po pateikimo pritarė 76, prieš balsavo du, susilaikė 21 Seimo narys. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti gegužės 22 d.