Bėglys kalės vieneriais metais ilgiau

0
22

Teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu dėl pabėgimo iš kalėjimo pripažino 40-metų vyrą. Už šį nusikaltimą teismas jam skyrė vienų metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę subendrinus su teismo anksčiau skirtos ir neatliktos bausmės dalimi, teismas jam skyrė galutinę subendrintą 3 metų 2 mėnesių ir 19 dienų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas konstatavo, kad sostinės gyventojas, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Vilniaus kalėjimo atviro tipo bausmės vietoje, š. m. kovo 27-sios rytą peršoko metalinę tvorą ir pabėgo iš Vilniaus kalėjimo. Vyras Vilniaus stoties rajone pareigūnų buvo sulaikytas po kelių dienų, kovo 29 d., ir grąžintas į kalėjimą.

Ypač operatyviai, vos per 8 dienas atliktą ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.

Iš kalėjimo bėgęs vyras yra recidyvistas. Nuo 2005 m. iki 2021 m. jis buvo teistas viso 25 kartus, daugiausia už vagystes, sukčiavimą bei neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Pastarąjį kartą galutinė subendrinta 6 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė sostinės gyventojui buvo skirta Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. kovo 16-osios dienos nuosprendžiu.

Prokuratūros informacija