Beveik 300 Baltarusijos kompanijos „Wargaming“ darbuotojų jau turi naujas darbo vietas Kijeve: į Vilnių ruošiasi 500 su savo šeimomis

0
232

Vienoje iš žinomiausių pasaulyje kompiuterinius žaidimus kuriančioje įmonėje iš viso dirba apie 2000 žmonių. Pranešama, jog bendrovė kol kas nekomentuoja žinių, susijusių su verslo perkėlimu į kaimynines šalis. Kompanija itin pelningai dirbančia tapo po 2010 m., kai išpopuliarino ir šiuo metu visame pasaulyje mėgstamą Antrojo pasaulinio karo tankų mūšius simuliuojantį žaidimą – „World of Tanks“.

Be to, Lietuvos užimtumo tarnyba skelbia, jog mūsų šalies darbdavius taip pat labai domina baltarusių įdarbinimas. Šiuo metu yra rengiamas norinčių įdarbinti šios šalies gyventojus sąrašas, o nuo šių metų rugsėjo 21 d. kaimyninės šalies piliečiams palengvintos atvykimo ir įsidarbinimo sąlygos.

Baltarusijos piliečiui nereikalingas leidimas dirbti, jeigu profesija įtraukta į Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje sąrašą, pagal ekonominės veiklos rūšis  arba jeigu jo profesija įtraukta į Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą bei užsieniečio darbo užmokesčio dydis bus ne mažesnis negu 1,5 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio.

Baltarusijos piliečiai jau turi galimybę paprastesnėmis sąlygomis gauti 6 mėnesius galiojančią daugkartinę nacionalinę vizą.

Įdarbinant Baltarusijos piliečius nebus taikomas 5 dienų laisvos darbo vietos registracijos terminas. Leidimas dirbti bus išduodamas iki nacionalinės vizos pabaigos. Gavęs leidimą dirbti, atvykėlis galės pradėti dirbti iš karto.

Baltarusijos piliečiai sudaro 20 proc. nuo visų įdarbintų mūsų šalyje užsieniečių skaičiaus. Šiais metais Lietuvoje su Užimtumo tarnybos išduotais dokumentais buvo įdarbinti kiek daugiau nei 1000 Baltarusijos piliečiai. Iki šiol daugiausiai jie dirba virėjais, pardavimų vadybininkais, mechanikais, automobilių šaltkalviais, tarptautinio keleivių vežimo transporto priemonės vairuotojais, statybos sektoriuje – tinkuotojais, stogdengiais, betonuotojais, santechnikais, elektromonteriais.