Bokšto vėliava bus perduoda Pandėlio gimnazijai

0
63

Minint Lietuvos vėliavos dieną, 2023 metų sausio 1ąją, pagal tradicijas bus keičiama Gedimino pilies bokšte plevėsuojanti trispalvė. Kiekvienais metais iškilmingai nuleista vėliava yra perduodama saugoti vienai mokyklai. Šiais metais ji bus patikėta Rokiškio r. Pandėlio gimnazijai.

Net 39 mokyklos pretendavo į teisę saugoti šį valstybės simbolį. Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, išrinko mokyklą, kuriai iškilmingos ceremonijos metu bus perduota Gedimino bokšto vėliava.

„Šiais metais sulaukėme rekordinio skaičiaus paraiškų. Tai rodo, kad daugėja pilietiškai aktyvių mokyklų, ugdančių valstybei atsidavusią jaunąją kartą. Komisijai teko nelengva užduotis atrinkti verčiausias mokyklas. Džiaugiamės, kad mokyklos yra tokios aktyvios ir ne tik lavina moksleivius, bet ir telkia bendruomenę įvairioms veikloms. Viena tokių ir yra Rokiškio r. Pandėlio gimnazija, kuri ne pirmus metus jau teikė paraišką ir vis nustebindavo savu įgyvendinamų veiklų ir projektų gausa“, – sakė komisijai pirmininkavęs krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Sprendimą perduoti 2022 m. vėliavą Rokiškio r. Pandėlio gimnazijai komisija priėmė atsižvelgdama į kryptingą, daugelį metų vykdomą pilietinę veiklą, tradicijų puoselėjimą, ypatingą dėmesį savo krašto pažinimui. Gimnazijoje aktyviai veikia šaulių ir ateitininkų organizacijos. Komisija atsižvelgė ir į tai, kad Rokiškio r. Pandėlio gimnazija teikė paraišką ne vienerius metus ir jau du kartus gavo ministerijos paskatinamuosius prizus.

Komisija taip pat nusprendė už veiklą, išsiskiriančią savo netradicinėmis veiklomis ir kūrybiškumu, specialiais prizais paskatinti Alytaus r. Butrimonių gimnaziją, Kauno Maironio universitetinę gimnaziją, Kretingos r. Darbėnų gimnaziją, Šakių ,,Žiburio“ gimnaziją ir Klaipėdos technologijų mokymo centrą.

Perduoti saugoti senąją Gedimino pilies bokšto vėliavą vienai iš Lietuvos mokyklų – jau susiklosčiusi graži tradicija, tęsiama nuo 2005 metų. Iniciatyva perduoti mokyklai saugoti Gedimino pilies bokšto Lietuvos trispalvę kilo siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. 2017 m. Krašto apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus parengė bendrus nuostatus, pagal kuriuos visos mokyklos, atitinkančios nuostatų kriterijus, turi galimybę dalyvauti atrankoje Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Vilniaus m. savivaldybės informacija